انواع شیشه اتومبیل

انواع شیشه اتومبیل

شیشه اتومبیل به عنوان بخشی از بدنه و نمای اتومبیل، جز لاینفک و قطعه ای پراهمیت در خودرو محسوب می شود که از آغاز تولید خودرو تا به امروز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و حداقل یک درصد از ارزش خودرو را به خود اختصاص میدهد.

از این نکته می توان متوجه شد که قیمت شیشه اتومبیل رابطه مستقیم با قیمت خودرو داشته باشد. در ایران نیز کارخانه های متعددی در زمینه تولید شیشه اتومبیل فعالیت میکنند که انصافا در خیلی موارد، از نظر کیفیت و شفافیت با محصولات وارداتی شیشه قابل رقابت می باشند.

شیشه اتومبیل
شیشه اتومبیل

انواع شیشه اتومبیل

در طراحی یک خودرو ، شیشه آن نیز نقش اساسی دارد و از خودرویی به خودروی دیگرکاملا متفاوت خواهند بود. بطور مثال ، شیشه عقب هیوندا سانتافه با شیشه عقب هیوندا توسان کاملا از نظر طراحی متفاوت می باشد، با وجود اینکه هر دو شاسی بلند و ازمحصولات یک کارخانه تولید خودرو می باشند.

حتی در هنگام فیس لیفت خودرو نیز این تغییرات اعمال می شود . بطور مثال، شیشه جلو سانتافه مدل 2008 در مقایسه با شیشه جلو سانتافه 2016 کاملا تفاوت دارند. چه از نظر اندازه و سایز شیشه و چه از نظر امکانات روی شیشه ماشین .

شیشه هیوندا توسان
شیشه هیوندا توسان

جالب است که بدانید، شیشه جلو خودرو در یک مدل از خودرو نیز میتواند متفاوت باشد. یعنی دقیقا به آپشن های خودرو مربوط است.برای شما مثالی را ذکر می کنیم. مثلا شیشه جلو سانتافه نیو را در نظر بگیرید.

شیشه جلو سانتافه نیو می تواند سنسوردار و دوربین دار باشد یا می تواند تنها پایه آینه داشته باشد و فاقد سنسور باران و دوربین باشد. درضمن شیشه جلو می تواند هیتر دار یا بدون هیتر نیز باشد یا شیشه جلو اتومبیل میتواند هدآپ دار باشد یا هدآپ HUD نداشته باشد.

این تفاوت در خیلی از اتومبیل ها وجود دارد که ذکر تک تک آنها  در اینجا مقدور نیست. در تصویر ذیل نمونه ای از شیشه جلو هدآپ دار را مشاهده می کنید.

شیشه پژو 2008
شیشه پژو 2008

انواع شیشه اتومبیل

در ادامه قصد داریم سه مدل شیشه ماشین مختلف را نمایش دهیم .
به سه تصویر ذیل دقت فرمایید.
تصویر نخست : تصویرزیر مربوط به شیشه جلو لکسوس nx می باشد که دارای سنسور باران و نیز دوربین بین خطوط می باشد . این نوع شیشه هم به صورت هیتر دار است و هم بصورت بدون هیتر. البته هیتر شیشه جلو برای سرنشینان قابل رویت نیست .

شیشه لکسوس nx
شیشه لکسوس nx

تصویر دوم مربوط به شیشه جلو مزدا 3 می باشد . همانطور که در تصویر مشاهده می فرمایید ، شیشه مزدا3 دارای سنسور باران می باشد که دقیقا زیر پایه آینه اتومبیل قرار دارد. مشتریان عزیز توجه داشته باشند که بعد از تعویض شیشه جلو اتومبیل که دارای سنسور باران می باشد، باید دقیقا سنسور باران با چسب مخصوص و دقیقا مثل روز اول روی شیشه جلواتومبیل نصب شود و تست گرفته شود.

شیشه جلو مزدا3
شیشه جلو مزدا3 سنسور دار

تصویر سوم: مربوط به شیشه جلو پژو 206 می باشد. ساده ترین مدل شیشه جلو که فقط پایه آینه دارد و فاقد سنسور باران می باشد. البته در مدل پژو 207 سنسور باران نیز وجود دارد. شیشه جلو پژو 206 و شیشه جلو پژو 207 دقیقا مثل هم می باشند.

شیشه جلو پژو 206
شیشه جلو پژو 206

4 Comments

  1. با سلام.برا شهرستان ارسال هم دارید بصورت همکاری

  2. سلام وقت بخیر شیشه جلو هندا سویک مدل ۲۰۱۷ موجود هست ممنون میشم قیمت بدی سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *