منوی دسته بندی
تماس با ما

شیشه سوزوکی

شیشه سوزوکی

سوزوکی و انواع آن ، در این صفحه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. محصولات سوزوکی در ایران مربوط به دو مدل ویتارا و کیزاشی هستند.


سوزوکی / suzuki

مطالبی که در این صفحه میخوانید.

سوزوکی شرکت خودروسازی ژاپنی و چند ملیتی است، که در سال ۱۹۰۹  میلادی توسط میشیو سوزوکی تأسیس شد. البته در سال ۱۹۰۹ کارخانه نساجی سوزوکی راه‌اندازی شد. پس از موفقیت در زمینه نساجی به فکر تولید اتومبیل افتاد.

سوزوکی پروژه تولید اتومبیل‌های کوچک را در سال ۱۹۳۷ شروع کرد و پس از طی دو سال، سوزوکی چندین مدل اولیه مختلف ساخته بود. که البته با شروع جنگ با فزار و نشیب های زیادی مواجه شد.

تاریخچه:

سوزوکی
سوزوکی

سوزوکی اولین دوچرخه موتوردار خود را در دهه پنجاه میلادی و پس از جنگ تولید کرد.  بین سال ۱۹۶۰ تا 1961  سوزوکی پس از موفقیت‌هایش در زمینه موتورسیکلت، یک اتومبیل موفق ‌تر به نام سوزوکی سوزولایت تولید کرد و در سال های بعد از خودروهای دیگر خود رونمایی نمود.

در سال ۱۹۸۲ جنرال موتورز اقدام به خریداری ۵٫۳٪ درصد از سهام شرکت سوزوکی کرد و در ۱۹۹۸ جنرال موتورز میزان سهام خود را در سوزوکی به ۱۰٪ درصد افزایش داد و در سال ۲۰۰۰ سهام خود را در مجموع به  ۲۰٪ درصد رساند.

شرکت سوزوکی در سال ۲۰۰۳ مقام اول تولید خودروهای کوچک ژاپن را از آن خود کرد و اولین خودروی کوچک هیبریدی خود را نیز تولید نمود. در سال ۲۰۱۰ میلادی، گروه فولکس‌واگن ۱۹٫۹۰٪ درصد از سهام سوزوکی را خریداری کرد. اکنون سوزوکی نهمین خودروساز بزرگ جهان از لحاظ تیراژ تولید است. دفتر مرکزی شرکت سوزوکی در شهر هاماماتسو، استان شیزوئوکا، کشور ژاپن قرار دارد.

از خودروهای سوزوکی موجود در بازار ایران می توان به نام های : سوزوکی گراند ویتارا 8 اتوماتیک ، سوزوکی گراند ویتارا 8 معمولی،  سوزوکی کیزاشی اتوماتیک نیمه فول، سوزوکی ویتارا5 اتوماتیک ، سوزوکی گراند ویتارا 5 ، کیزاشی دنده ای نیمه فول. در ایران ، ویتارا توسط شرکت ایران خودرو ، از سال 1385 الی 1398 تولید و عرضه شده است.


شیشه اتوموبیل عبدالهی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *