قیمت شیشه تویوتا کمری

شیشه تویوتا کمری ، محصول سدان سایز متوسط شرکت تویوتا در این صفحه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شیشه جلو تویوتا کمری ، بسته به مدل کمری و آپشن های آن متفاوت است ولی در اکثر مواقع ، شیشه جلو تنها پایه آینه دارد و دارای آپشن هایی همچون سنسور باران و یا دوربین نیستند.

تویوتا کمری به چهار دسته تقسیم می شود، کمری گرند ( مدل 2005 – 2006 ) ، کمری 2007 الی 2012 ، کمری 2013 الی 2016 و تویوتا کمری هیبرید ( 2016 – 2015 )

البته از نظر شیشه اتومبیل ، بطور کلی کمری ، به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.


تویوتا کمری / Toyota Camry

تویوتا کمری (Toyota Camry) نام خودرویی سدان خانوادگی در سایز متوسط  است که از سال ۱۹۸۰ تاکنون توسط خودروساز  ژاپنی تولید شده‌است. اولین سری کمری در حدود سال‌های ۱۹۸۰  معرفی و جایگزین مدل محبوب کرونا شد . تاکنون ۱۲ نسل از تویوتا کمری معرفی شده است که نسل آخر در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

قیمت شیشه تویوتا کمری 2005 -2006

نسل پنجم این خودرو که از سال 2005 به بازار ایران راه پیدا کرد و بسیار محبوب هم بود، با سه نسخه GLI، XLI و گرند عرضه شد که مدل‌های GLI و XLI چهار سیلندر با موتور ۲.۴ لیتری، مجهز به گیربکس استاندار ۵ دنده دستی بوده که البته گیربکس ۴ دنده اتوماتیک نیزبه ‌صورت سفارشی نیز وجود داشت. اما مدل گرند با موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خورجینی ، دارای جعبه دنده استاندارد ۴ دنده اتوماتیک (5 دنده دستی ) بود . حداکثر قدرت تولید شده 194 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه است.

قیمت شیشه جلو تویوتا کمری گرند

قیمت شیشه جلو تویوتا کمری گرند
قیمت شیشه جلو تویوتا کمری گرند

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می فرمایید، شیشه جلو این خودرو از جنس لمینت ، دور مشکی بالا رنگی و فاقد آپشن خاصی است و تنها پایه آینه دارد . این شیشه توسط چسب پلی یورتان مشکی اروپایی نصب و آب بندی اصولی می شود. لازم به ذکر است که، این شیشه توسط شرکت های داخلی همچون شرکت شیشه اتومبیل آسیا ، با کیفیت مطلوب ، تولید و عرضه شده است ولی در سبد فروش ، نمونه وارداتی چینی نیز قرار گرفته است.

قیمت شیشه عقب تویوتا کمری

قیمت شیشه عقب تویوتا کمری

شیشه عقب این خودرو از جنس سکوریت دورمشکی سبز رنگ و دارای خط گرمکن وری شیشه است. بهتر است ، بخاطر وجود هیتر و نیز کیفیت سکوریت شیشه ، روی خرید شیشه عقب حساسیت بیشتری داشته باشید. در ایران این شیشه ، توسط شرکت هایی همچون شرکت شیشه اتومبیل امید اصفهان تولید و عرضه شده که کیفیت قابل قبولی دارند.

شیشه درب تویوتا کمری
شیشه درب تویوتا کمری

شیشه های بغل این خودروی سدان ژاپنی شامل سه قطعه : شیشه درب جلو ؛ شیشه درب عقب و نیز شیشه لچکی عقب است. این شیشه ها تماما از جنس سکوریت و سبز رنگ هستند. این شیشه ها نیز در ایران تولید شده اند ولی نمونه چینی و حتی اصلی نیز در سبد فروش قرار گرفته اند.

در ضمن ، برای دودی کردن می توانید از برچسب های دودی سولار با کیفیت استفاده کنید.

شیشه بالابر جلو و عقب برقی ، آینه بغل برقی ، شیشه سانروف برقی تویوتا کمری از دیگر امکانات این خودرو است.

شیشه آینه بغل کمری 2005

شیشه آینه بغل کمری 2005


قیمت شیشه تویوتا کمری 2007 – 2012

نسل ششم این خودرو در سال 2007 به بازار ارائه شد. مدل GLX اتومات فول ، GL گیربکس دنده و گیربکس اتومات . این نسل مربوط به سال 2007 الی 2012 می باشد.

قیمت شیشه جلو تویوتا کمری 2008

قیمت شیشه جلو تویوتا کمری 2007
قیمت شیشه جلو تویوتا کمری 2007

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید، شیشه جلو این مدل از کمری ، بالارنگی ساخته می شود و تنها پایه آینه دارد و خبری از سنسور باران نیست. البته در تعداد محدودی بصورت سنسور دار نیز تولید و عرضه شده اند. این شیشه توسط شرکت های داخلی ، همچون شرکت شیشه اتومبیل آسیا ، تولید و عرضه شده اند که کیفیت مطلوبی نیز دارند. البته نمونه های متفرقه چینی نیز در سبد فروش قرار گرفته است.

برخی مشخصات مهم فنی تویوتا کمری 2007 :

کمری مدل 2007 از یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجم موتور 2.4 لیتر بهره می برد که قادر است 157 اسب بخار نیرو تولید کرده و توسط گیربکس 5 دنده دستی و یا 5 دنده اتومات تیپ ترونیک به چرخ های جلو انتقال دهد. حداکثر سرعت این خودرو ، 205 کیلومتر بر ساعت است و شتابی برابر با 9.6 ثانیه برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر دارد.

شیشه درب کمری 2007
شیشه درب کمری 2007

شیشه های بغل این مدل از کمری نیز شامل سه قسمت : شیشه درب جلو ، شیشه درب عقب و شیشه لچکی عقب است. تمامی این شیشه ها از جنس سکوریت سبز رنگ است . برای خرید این شیشه ها، از بین شیشه های ساخت شرکت های داخلی ، چینی و حتی شیشه های اصلی تویوتا حق انتخاب وجود دارد.

ابعاد خودرو:

  • اندازه :  طول :  4815 میلیمتر –  عرض : 1820 میلیمتر  – ارتفاع :   1460 میلیمتر
  • فاصله بین دو محور:   2776 میلیمتر
2007 شیشه عقب تویوتا کمری
شیشه عقب تویوتا کمری 2007

شیشه عقب کمری 2007 الی 2012 ، طبق تصویر بالا ، از جنس سکوریت ، دور مشکی ، سبز رنگ و دارای گرمکن است. بهتر است این شیشه ها ، با توجه به کیفیت سکوریت شیشه و نیز خط گرمکن ، بصورت اصلی تویوتا و یا جنس درجه یک خارجی تهیه شود. البته این شیشه ، با کیفیت متوسط، در ایران نیز تولید میشود و در دسترس مشتریان عزیز قرار گرفته است.

برخی امکانات رفاهی خودرو :

آنتن مخفی در شیشه عقب  ،  برف پاک‌ کن‌های تناوبی قابل تنظیم ، آینه‌ بغل تاشو برقی همرنگ بدنه ، شیشه بالابر برقی جلو و عقب مجهز به عملکرد بازگشت اتوماتیک شیشه در سمت راننده ، گرمکن شیشه عقب استاندارد مجهز به تایمر ، شیشه‌های سولار ، شیشه سانروف برقی ، پرده شیشه عقب برقی

شیشه آینه کمری 2007
شیشه آینه بغل کمری 2007

قیمت شیشه تویوتا کمری 2013 – 2016

نسل هفتم پر فروش ترین خودرو تویوتا یعنی کمری تغییرات مثبتی را هم در زمینه طراحی داخلی وهم کابین تجربه کرده است.  تویوتا کمری 2012 تا 2016 در دو مدل GLX اسپشیال و GL اتومات به بازار ارائه شده است. مدل 2015 -2016 بصورت هیبرید نیز ارائه شده است.

شیشه جلو کمری 2015
شیشه جلو کمری 2015

شیشه جلو این مدل از کمری ، از جنس لمینت دور مشکی بالا رنگی است و از نظر آپشن با نسل های قبلی کمری متفاوت است. در مدل هیبرید ، شیشه جلو با سنسور باران و یا دوربین بین خطوط عرضه شده اند. البته مدل لو آپشن نیز وجود دارد که تنها پایه آینه دارد. شیشه های کمری مدل 2013 الی 2016 ، از نظر ظاهر فیزیکی و ابعاد یکسان هستند.


تویوتا کمری در چند نسل مختلف وارد بازار ایران شد ولی آخرین مدل از کمری ، مربوط به مدل 2016 می باشد. در اصل مدل فیس لیفت شده مدل 2011 کمری است که در سال 2015 رخ داد. پیشرانه کمری هیبرید ، مجموعه ای از یک موتور بنزینی درون سوز و یه موتور الکتریکی است که مجموعا ، 203 اسب بخار نیرو تولید میکنند.

برخی مشخصات مهم فنی تویوتا کمری GL :

تویوتا کمری 2012 – 2014 از یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجم موتور 2.5 لیتر بهره می برد که قادر است 181 اسب بخار نیرو تولید کند و این نیرو را توسط گیربکس 6 دنده اتومات به چرخ های جلو انتقال دهد. این خودرو توسط شرکت ایرتویا عرضه می شود.

  • شتاب صفر تا صد :  9.3 ثانیه
  • حداکثر سرعت: 195 کیلومتر در ساعت
  • وزن خودرو:   1475 کیلوگرم
  • مصرف سوخت ترکیبی:  7.8 لیتر در هر صد کیلومتر
  • حجم باک سوخت : 70 لیتر
شیشه درب کمری 2015
شیشه درب کمری 2015

در تصویر بالا نیز شیشه های بغل این نسل از کمری را مشاهده می فرمایید.

ابعاد خودرو:

  • اندازه : طول: 4850 میلیمتر – عرض: 1825 میلیمتر – ارتفاع : 1470 میلیمتر

برخی امکانات خودرو : آینه بغل برقی راهنما دار و دارای گرمکن ، آینه وسط الکتروکرومیک ، پرده برقی شیشه عقب ، برف پاک کن تایمر دار ، شیشه عقب دارای گرمکن ، شیشه بالابر برقی جلو و عقب ، شیشه سانروف برقی

شیشه تویوتا کمری هیبرید
شیشه تویوتا کمری هیبرید

آینه بغل تویوتا کمری ۲۰۱۳

شیشه آینه کمری 2012

خدمات شیشه اتومبیل

مشتریان عزیز میتوانند برای استعلام قیمت شیشه های مذکور و سایر اطلاعات تکمیلی با شماره های شیشه اتومبیل عبدالهی تماس حاصل فرمایند.

خدماتی چون : دودی کردن شیشه اتومبیل ، تعمیر کلید شیشه بالابر تویوتا کمری ، تعویض کلید شیشه بالابر  ، تعمیر و تعویض شیشه بالابر خودرو ، تعمیر و تعویض آینه بغل کمری ، فروش و نصب شیشه آینه بغل تویوتا کمری ، ترمیم شیشه جلو خودرو   ،  ترمیم شیشه جلو اتومبیل ، تعویض و یا تعمیر شیشه سانروف کمری و سایر خدمات مشابه پذیرفته می شود. برای استعلام ، لطفا تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *