• شیشه اتومبیل عبدالهی

شیشه بالابر – فروش شیشه بالابر برقی

شیشه بالابر برقی خودروها:

power window regulator

شیشه بالابر

در اکثر اتومبیل ها، بالا و پایین بردن شیشه های درب خودرو  با استفاده از یک اهرم بسیار دقیق انجام می‌گردد، که هم زمان آن را تراز نیز نگه می‌دارد. یک موتور الکتریکی کوچک به یک چرخ دنده مارپیچ و چند چرخ دنده گرد متصل است تا نیروی بالابرنده کافی برای بالا بردن شیشه خودرو را تولید کند. یک ویژگی شیشه بالابرهای برقی این است که نمی‌ توان آنها را با فشار باز کرد. چرخ دنده مارپیچ مانع باز کردن آن می‌شود. بیشتر چرخ دنده های مارپیچ به خاطر زاویه تماس بین مارپیچ و دندانه های چرخ دنده گرد، به صورت خودکار قفل می‌شوند. چرخ دنده مارپیچ می‌تواند چرخ دنده گرد را بچرخاند ولی چرخ دنده گرد نمی‌تواند مارپیچ را به چرخش درآورد. اصطکاک بین دندانه ها باعث می‌شود چرخ دنده ها قفل شوند. اهرم بازوی بلندی دارد که به میله ای که پایین شیشه را نگه می‌دارد، متصل است. وقتی شیشه بالا می‌رود، انتهای بازو داخل شکافی روی میله می‌لغزد.

در انتهای میله صفحه بزرگی قرار دارد که دندانه های چرخ دنده داخل آن فرو می‌روند. موتور هم چرخ دنده‌ای را که با این دندانه ها درگیر است، می‌چرخاند. در اتومبیل هایی که شیشه بالابر دستی دارند نیز، از اهرم مشابهی استفاده می‌شود، ولی به جای موتور برقی، دسته توسط سرنشین خودرو بالابر آن را می‌چرخاند.

درب های یک اتومبیل  بسته به اینکه چه قسمت هایی داشته باشند، به روش های متفاوت سیم‌کشی می‌شوند.

سیم‌کشی سیستم های پایه، سیستم هایی هستند که به راننده اجازه می‌دهند کنترل شیشه های هر چهار پنجره را در دست داشته باشد و بتواند پنل کنترل بقیه درب ها را قفل کند.

معمولاً همه خودرو هایی که شیشه برقی دارند، دارای پایین‌آورنده اتوماتیک هستند.

 

tiba

شیشه بالابردستی تیبا

 405

شیشه بالابر دستی پژو ۴۰۵

206

شیشه بالابر ۲۰۶

electric-windows3 samand

شیشه بالابر برقی سمند

electric-windows2

کلید شیشه بالابر

امتیاز دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *